SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK
We are Tamara, We produce with care
Tamara Tekstil olarak tüm Dünya’nın gündeminde olan sürdürülebilirlik konusuna da büyük önem veriyoruz.
Tamara Tekstil olarak, üretim gücümüzü sadece işimiz olarak görmüyoruz. Çevre ve insan boyutunun üretimimizden çok daha önemli olduğunu biliyoruz. Bu duyarlılık ile dünyadaki gelişmeleri takip ederek çevreye ve insan sağlığına en az zarar verecek yöntemleri kullanarak çevreye olan etkimizi azaltmaya çalışıyoruz. Bu amaçla, organik, geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir liflerden oluşmuş kumaşların araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürüterek müşterilerimize doğaya ve insan sağlığına uygun koleksiyonlar tasarlıyor ve üretiyoruz.

Dahil olduğumuz GOTS ve RCS işleme zinciriyle birlikte, bağımsız üçüncü taraf sertifikasyon kuruluşlarından denetimler geçirip yıllık olarak belgelendiriliyoruz. Bu belgelerle birlikte Tamara Tekstil olarak kendi lisans numaramız ile müşterilerimizin talep ettiği organik ve geri dönüştürülmüş ürünlerin üretimini yapıyoruz.
Tüm faaliyetlerimizde ekolojik ve sosyal anlamda paydaşlarımıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Aynı zamanda ; BCI sistemine dahil olarak; müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kullandığımız Better Cotton miktarının uluslararası sistem aracılığıyla takip edilmesini sağlayarak , ekolojik pamuk üretimine ve dolayısıyla çiftçinin desteklenmesine katkı sağlıyoruz.

Elbette tüm faaliyetlerimizi yürütürken Sosyal Uygunluk kriterlerini de çok önemsiyoruz. Bu amaçla bağımsız denetim firmaları tarafından yıllık olarak Sedex ve BSCI denetimlerini geçiriyoruz. Bu denetimler ile tüm çalışanlarımız için gerekli sorumluluklarımızı yerine getirmek amaçlı hedefler belirliyor ve gelişmeleri takip ediyoruz. Tamara Tekstil olarak; uluslararası standartlara uygun çalışma koşulları ile çalışanlarımıza her aşamada değer veriyoruz.
Türkiye’de kadınların işgücüne katılması ve mevcut durumun artırılması, ayrımcılık karşıtı politikalarımız ve çocuk işçi çalıştırmama konularına özellikle önem veriyoruz. Düzenli olarak yaptığımız çalışan temsilcisi toplantıları ile çalışanların sorunlarını ve taleplerini alıp; gerekli düzenlemeleri birlikte takip ediyoruz.

İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarını da titizlikle yürütüyoruz. Çalışanlara gerekli tüm eğitimleri düzen olarak verip, çalışan sağlığını ve güvenliğini tehdit edecek tüm riskleri öngörerek gerekli denetimleri ve kontrolleri yapıyoruz. Güvenli çalışma koşullarının sağlandığından emin olmadan, iş başı yapılmadığının denetim ve kontrollerini düzenli olarak yapıyoruz.

Biz çevreye karşı sorumluluklarımızı görevimiz önemli bir parçası olarak görüyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için üretim alanlarımızda ve ofislerimizde atık yönetim politikalarını uyguluyoruz.

Çalışanlarımızın çevre ile ilgili duyarlılık düzeyini artırmak amacıyla karbon ayak izini azaltma, su ve enerji tüketiminde daha bilinçli davranma eğitimleri düzenliyoruz. Aynı zamanda şirketimiz bünyesinde karbon ayak izimizi azaltmak için enerji tasarrufu sağlayan ekipmanlar kullanıyor, su ve enerji tüketiminde de sarfiyat kontrolleri sağlıyoruz.
Sertifikalarımız
Tamara Textile sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederek çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz.
close