Hakkımızda


Tamara Tekstil 1999 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Örme kumaştan hazır giyim üretimi yapan firma 2015 yılına kadar sadece Hollanda menşeli olan kendi markalarının üretimini ve satın alma organizasyonunu yönetmiştir. 
 

2015 yılından itibaren tecrübelerini fason üretim alanında da kullanmaya karar veren şirket; kendi ürün portalına uygun satın alma yapmak isteyen Avrupa markaları için de üretim yapmaya başlamıştır. 
 

Aylık 200.000 adet üretim kapasitesi bulunan şirketin uzmanlık alanı; kaliteli ve orta büyüklükte adetli siparişlerdir. Örme kumaştan üretilebilecek en ince işçilikli fantezi ürünlerden, ağır yıkamalı spor ürünlere kadar birçok ürün gamında tecrübesi bulunmaktadır. Üretim ağının %75’i bayan %20’si çocuk %5’i ise erkek ürünlerinden oluşmaktadır. 

İstanbul Mahmutbey’de bulunan 80 kişilik merkez ofisinde tasarım, pazarlama, planlama, modelhane, kumaş depo, aksesuar depo ve kesim bölümleri bulunmaktadır. 
 

Bu ofise ek olarak Konya’nın Karaman ilçesinde 120 kişilik konfeksiyon fabrikası, Küçükçekmece ilçesinde ise dikim ve ütü paket atölyeleri bulunmaktadır. 
 

Üretim kapasitesinin tamamını Hollanda ve Almanya’da bilinen markalara ihrac eden şirket; kumaş ve konfeksiyon kalitesi olarak müşterileri tarafından sıklıkla teşekkür alan sayılı Türk üreticilerinden biridir. 
 

Şirketin hızlı üretim gerektiren acil siparişler için özel bir üretim bandı bulunmaktadır. Bu bant sayesinde acil siparişler için modele bağlı olarak 1-2 haftada yükleme yapılabilmektedir. 
 

Şeffaf fiyat ilkesi ile çalışır. Satış fiyatları ve karlılık oranları sabittir. 
 

En önemli özelliği tüm çalışanlarının görsellik ve kalite odaklı çalışmasıdır.